| Max rychlost

| Odhadovaná cena

Image
Image

Podivné, ale novináři umístili Fireblade 2004 Honda CBR1000RR na druhé místo, když porovnali tři japonská konkurenční kola. Je to velmi zvláštní, protože na mistrovských tratích je všechno jiné. Posuďte sami: jezdci nizozemského týmu Ten Kate Racing (TKR) se stali šampiony na World Supersport a nyní se účastní WSB - Superbike World Championship v závodní verzi Blade, plně připraveni v Holandsku a také ne bez úspěchu. Mistr světa v supersportu 21letý rakouský Chris Vermelen hovoří v Blade. Proč je tedy CBR1000RR na druhém místě v žebříčku? Podle mého názoru nespravedlivé.

Holandský ladící guru Gerrit ten Keith a jeho bratranec a obchodní partner Ronald museli sami vyvinout závodní verzi Blade. Zdrojem byl pravidelný výrobní motocykl, a nikoli jeden ze „speciálních“továrních závodních modelů, jako jsou modely používané v závodech národních mistrovství týmy Honda America a Honda Britain. Tyto „speciální“motocykly byly vytvořeny v HRC (Honda Racing Corporation - závodní divize společnosti Honda Motor Co.) v Japonsku společně s kolem Sete Gibernau RC211V.

A výsledky představení Vermelen v této sezoně jsou úžasné. Koneckonců, vede s nerovným bojem o místo na pódiu s celým klanem Ducati - a není podřadný. Co stojí za jeho absolutní rychlostní rekord ve World Superbike! Vermelen letěla po přímém „start-cíli“dálnice Monza rychlostí 313 km / h (chci podotknout, že telemetrická zařízení týmu zaznamenala až 322 km / h). Poznámka: záznam je nastaven na převedený stavitel silnic. To je důležitý fakt: symbolizuje návrat k základním hodnotám Superbiku.

Image
Image

A tři dny po rychlostním triumfu v Monze jsem byl pozván, abych se připojil k týmu Ten Kate Racing na trati Assen. Zavolali nám, abychom testovali ne Vermelenovu superbik, ale repliku jeho motocyklu homologovanou pro jízdu na silnici. Má motor s výkonem 200 koňských sil a složité odpružení shodné s motorem namontovaným na kole mladého rakouského šampiona. Edice Honda CBR1000RR Ten Kate Edition (TKE) je malovaná v žluté a černé barvě týmu, který mě pozval. Byla vydána omezená dávka sportovních kol vybavených světlomety, motocykly lze zakoupit za 29 900 EUR (v ceně je zahrnuta nizozemská 19% daň). Sada obsahuje dva tácky (bez nich je v paddocku obtížné), čtyři sady převodovek a zadní hvězdy. Ten Kate nabízí kompletní sadu závodních obložení - to je pro ty, kteří se bojí poškození vozovky „uniformy“motocyklu v kolejových dnech.

"Abych byl upřímný, sedím na tomto pouličním kole ve stejné poloze jako na svém závodním kole, " řekl Chris. - A jejich technické vlastnosti se příliš neliší … Pojedeme pár kol společně, - uvidíte sami!

Odmítl byste pozvání na mistra světa! Společně jsme šli na GP trať v Assenu.

Nový

Pojištění: Scary Tales

"Chtěli oklamat RESO-Garantia?" "Do patra!" - to bylo pod takřka křičícím titulkem, že uvedená pojišťovna vyprávěla o zkušenostech s bojem proti podvodům

Čtěte Více
Kompresometry: Diagnostikovat Diagnostiku

Stav motoru je schopen posoudit běžný kompresor. Jak je ale zodpovědný? Deset nejběžnějších zařízení vyhodnotil Alexej Vorobyov-Obukhov